Галузь: Екологія
Напрям: Технології захисту навколишнього середовища
Категорія: Наукові послуги
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
Кафедра технології виробництва
Конструкції і технології виготовлення контейнерів різної ємності для транспортування, тимчасового і тривалого зберігання радіоактивних відходів.
Рекомендації щодо організації виробництва;
економічне обґрунтування організації виробництва контейнерів.
Обґрунтування ринку збуту контейнерів, що будуть вироблятись.
Освітньо-професійні програми і спеціалізації при підготовці фахівців у закладах вищої і професійної освіти для поводження з радіоактивними відходами.
Внаслідок видобутку, первинної і глибокої переробки уранової руди утворюється великий обсяг відходів різного ступеню радіаційної активності, які зберігаються, в основному, у відкритих сховищах. Відбувається поступове забруднення навколишніх територій радіоактивним пилом, існує висока вірогідність вимивання відходів з їх потраплянням у р. Дніпро.
Також гостро постає проблема транспортування відходів до сховищ та тимчасового зберігання при переробці.
Для вирішення проблеми створені контейнери нового типу, виготовлені з полімерних композиційних матеріалів (ПКМ). Результати попередніх досліджень свідчать, що матеріали і контейнери мають високі радіаційно-захисні характеристики, механічні властивості, малу масу, очікуваний термін використання не менше 150 років без перевантаження відходів. Виробництво контейнерів є гнучким і легко переналагоджуваним при зміні типу та ємності контейнеру.
У Дніпропетровській області є потужні підприємства космічної галузі, які мають великий досвід виготовлення виробів з ПКМ.
Санін Анатолій Федорович, завідувач кафедри технології виробництва
+38050 480 6383; +38067 563 62 55
e-mail: afedsa60@gmail.com